Najdete nás na FACEBOOKU
 

Kalibrace monitoru

 

Užití Adobe Gamma pro kalibraci vašeho monitoru

Program Adobe Gamma umožňuje kalibrovat a charakterizovat váš monitor podle standardů. Tato kalibrace vám pomůže odstranit jakýkoliv barevný nádech vašeho monitoru, nastavit šedi na monitoru co nejvíce neutrální a standardizovat zobrazení obrazů na různých monitorech.

Ve Windows spusťte Adobe Gamma, umístěný ve složce Ovládací panely nebo ve složce Program Files/Common Files/Adobe/Calibration na vašem pevném disku. V Mac OS z nabídky Apple zvolte Ovládací panely > Adobe Gamma.

(Ačkoliv Adobe Gamma je efektivní utilita pro kalibraci a vytváření profilů, utility založené na hardwaru jsou přesnější. Pokud máte hardwarovou utilitu, která umí generovat ICC profil, měli byste ji použít místo Adobe Gamma. Zkontrolujte také, že používáte pouze jednu kalibrační utilitu k zobrazování se svým profilem; použití více utilit může vést k nesprávným barvám.)

Zkontrolujte, že byl váš monitor zapnutý alespoň půl hodiny. To je dostatečný čas pro zahřátí monitoru a pro získání přesného zobrazení barev. Odstraňte barevné vzory z pozadí plochy svého monitoru. Výrazné nebo jasné vzorky obklopující dokument ovlivňují přesné vnímání barev. Nastavte svou plochu tak, aby zobrazovala pouze neutrální šedé.

 

Instalace barevného profilu do Windows

Váš monitor bude zobrazovat barvy spolehlivě, když použijete správu barev a přesný ICC profil. Náš barevný profil FujiFrontierIC.icm se musí nainstalovat do vašeho Windows systému a umožní Vám, aby Vaše fotografie ze souboru vycházely podle Vašich představ.

Otevřete disketu a klikněte pravým tlačítkem na FujiFrontierIC.icm. Po kliknutí naskočí menu " Install in Place" nebo "Instalace profilu". Některé systémy mohou mít volbu "Install in Colour Folder". Pro všechny příkazy udělejte stejné. Zkopírujte profily do:
"C:/WINDOWS/SYSTEM/COLOR"
(nebo do "C:/WINNT/SYSTEM32/SPOOL/DRIVERS/COLOR") složky.
Jakmile nainstalujete profily, mohou být použity aplikací, aby zkontrolovaly kvalitu výstupu.

 

Instalace barevného profilu do Adobe Photoshop

Zkopírujte ICC profil Fuji FrontierIC.icm do složky: 
"C:/Program Files/Common Files/Adobe/Color/Profiles/Recommended"

 

Úprava nastavení v Adobe Photoshop

Je nezbytné, aby vaše RGB barvy byly nejdříve správně nastaveny v Adobe Photoshopu. 
1. Spusťte aplikaci a klikněte na Soubor (Úpravy)/Nastavení barev/RGB 
2. V RGB zatrhněte barevný profil Fuji Frontier LP1500(BetaII).

Zkontrolujte, zda kalibrační fotografie na monitoru barevně odpovídá přiložené fotografii, vytištěné na našem digitálním minilabu.

Věříme, že pokud jste správně zkalibrovali svůj monitor, budete nyní s výsledkem vašich fotografií ze souboru maximálně spokojeni.

ICC profil MAC MAC_Frontier_Print_sRGB_V1.zip

ICC profil PC PC_Frontier_Print_sRGB_V1.zip

Kalibrační tabulka kalibracni_tabulka.jpg


Foto Morava, s.r.o.

Kde nás najdete

Máchová 1147/1

Kopřivnice, 742 21

Czech Republic

Kontakt
(po-pá, 8:00-18:00 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz