Najdete nás na FACEBOOKU
 

  1. Úvod
  2. Rady a návody
  3. Nejčastější dotazy
  4. Datové formáty a jiné...
Datové formáty a jiné..

 

Z jakých datových formátů zhotovujete fotografie?

Fotografie zhotovujeme z datových souborů formátů JPG, BMP, TIF a dále EPS, EXF, FPX, GIF, PCD, PCX, PDF, PNG, PSD, TGA, WMF, AI, CDR. Při zhotovení fotografií z jiných formátů (např. DOC) se účtuje příplatek dle platného ceníku.

 

Je možné naskenovat 100% pole negativu?

Skenování je limitované technologií použitých skenerů. Standardně se skenování provádí na skenerech, které podobně jako v hledáčku většiny kinofilmových fotoaparátů, neumožní naskenovat (zobrazit) 100% kinofilmového pole. Stejně je tomu i u filmů do formátu 6x9 cm. Při skenování odrazných ploch (např. hotové fotografie) se naskenuje celá předloha, a to do formátu A4. Možnost naskenovat celé pole filmu je omezené a je třeba se předem na tomto domluvit s laboratoří Foto Morava, s.r.o. nebo na digiinfo@fotomorava.cz.

 

Chtěl bych zhotovit fotografie z dig. fotoaparátu. Jak na to?

Pokud si přejete zhotovit fotografie z DF, máte několik možností. 
1) Vyberete si fotografie, které si přejete zhotovit, uložíte si je na CD (nebo kartu v DF, či na jiné médium), které předáte ke zpracování v prodejně či sběrně, kde zadáte požadovaný formát a povrch fotografie a ořez fotografie - s bílými pruhy nebo s ořezem (pokud si nevyberete formát odpovídající poměru stran fotografie z DF, kde nebudou ani bílé pruhy, ani ořez).
2) Fotografie můžete ke zpracování poslat mailem na adresu digital@fotomorava.cz, samozřejmě je třeba opět uvést požadovaný formát, povrch a ořez fotografie.
3) Další možností je použití formuláře uvedeného na www.fotomorava.cz, kde si buď můžete vyplnit formulář pro objednání fotografií a ten spolu s přiloženými fotografiemi odeslat mailem a nebo si zřídit na www.mojefoto.cz uživatelské album, kdy si na náš server uložíte své fotografie, které tímto můžete, ale nemusíte, zpřístupnit i ostatním uživatelům aplikace, a z tohoto alba si pak můžete objednávat fotografie.
4) Novinkou je od roku 2006 systém sběrných kiosků, kde z téměř libovolného média vytvoříte bez asistence třetí osoby objenávku vašich obrazových dat pro zhotovení fotografií. Kiosek umožňuje veškeré standardní editace, např. odstranění efektu červ. očí, vkládání textů, ozdobných rámečků, tónování, úpravu barevnosti, kontrastu a jasu, výřezy a další. To vše zcela zdarma.

 

V jaké ceně zhotovujete fotografie z datových souborů?

Ceník fotografií z datových souborů i ceny dalších služeb najdete v rubrice "Foto-služby" >>> "ceník fotoprací"

 

Z jakých nosičů dat zpracováváte fotografie?

3,5" disketa, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-RW, ZIP, MMC, Smart Media Card, Compact Flash Card, Memory stick, Memory stick PRO, xD Card, e-mail ...

 

Kolik MB obrazových dat lze maximálně poslat na e-mail ke zpracování?

Velikost příchozí pošty na server Foto Morava s.r.o. je omezena na velikost 10 MB. 
Při využití služeb fotoalba na www.mojefoto.cz žádné omezení neexistuje. 
Služba je poskytovaná zcela zdarma.

 

Zhotovujete fotografie i v jiném formátu, než je uvedeno v ceníku?

Ano zhotovujeme. Cena je pak účtována podle nejbližšího většího formátu.

Kde nás najdete

Máchová 1147/1

Kopřivnice, 742 21

Czech Republic

Kontakt
(po-pá, 8:00-18:00 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz